Loading...

Myšlienky na Redbubble

12 novembra, 2022
Zdroj obrázka: https://dribbble.com/shots/5584570-Redbubble-Packaging

Redbubble je jednou z najpopulárnejších stránok trhu tlače na požiadanie. Nie som odborník, ale mám niekoľko myšlienok, o ktoré by som sa chcel podeliť.

V srdci som dizajnér. Milujem vytvárať skvelé obrázky a vtipné slovné hračky a niečo s nimi robiť. Preto som si vybral tlač na požiadanie ako jednu z mojich vedľajších hláv, popri písaní. V súčasnosti mám niekoľko návrhov na Redbubble a Spring a mám nejaké myšlienky.

Aj keď to nemá byť žiadna hĺbková recenzia Redbubble (aj keď to môže prísť neskôr), mám niekoľko myšlienok, o ktoré by som sa chcel podeliť s každým, kto si ich chce prečítať.

Redbubble je stránka, ktorá umožňuje umelcom nahrávať návrhy, ktoré sa majú umiestniť na všetky druhy produktov, ktoré sa majú predávať. Keď si niekto kúpi jeden z týchto produktov, dizajnér dostane škrt z predaja. Celkom v pohode. Toto sa často označuje ako tlač na požiadanie. Keď si zákazník kúpi (vyžaduje) produkt s vaším dizajnom, tento produkt sa vytvorí (vytlačí) a odošle zákazníkovi. Potom dostanete zaplatené množstvo na základe toho, ktorý produkt sa predáva.

Vytváral som návrhy pod svojou spoločnosťou s názvom Grace Grounded a zverejňoval som ich na Redbubble a Spring. Aj keď sa nepovažujem ani zďaleka za odborníka, naučil som sa niečo o tom, ako to funguje a niektoré z jeho výhod a nevýhod.

Redbubble vs konkurencia

Redbubble samozrejme nie je jedinou stránkou tlače na požiadanie. A nie je ani to dokonalá. Ale niektoré veci však robí veľmi dobre. Existuje veľa ďalších stránok, ktoré ponúkajú veľa z toho, čo Redbubble dokáže – a v niektorých prípadoch ešte viac.

Na Redbubble sa mi veľmi páči.

Redbubble robí veľa vecí dobre. Pripúšťam, že sa stále učím o možnostiach tlače na požiadanie a možno nakoniec zistím, že sa mi ďalšia páči viac. Ale práve teraz si užívam funkčnosť, ktorú Redbubble poskytuje. Možno aj vy.

Redbubble má vstavané publikum.

Zatiaľ čo niektorí poskytovatelia tlače na požiadanie nerobia oveľa viac ako plnenie objednávok, keď prídu, Redbubble je o niečo viac. Je to akýsi trh. Umelci si môžu založiť výklady a byť objavení ktorýmkoľvek z mnohých používateľov webových stránok.

Redbubble má veľa dostupných produktov.

Od tričiek až po sprchové závesy existuje veľa produktov, na ktoré môžu umelci umiestniť svoje návrhy na potlač a odoslanie zákazníkom. Baví ma vytvárať všetko od hrnčekov po podložky na stôl a domáce bandany.

Marketingové obrázky mojich produktov? Áno, prosím.

Možnosť nahrať moje návrhy do Redbubble na predaj a tlač je dosť cool, ale Redbubble dokonca poskytuje stiahnuteľné a zdieľateľné obrázky toho, ako bude môj produkt vyzerať. Tieto obrázky môžu byť použité na predaj mojich produktov na sociálnych sieťach alebo na mojich vlastných webových stránkach. To znamená, že si nemusím vytvárať vlastné makety alebo tráviť príliš veľa času prácou nôh predtým, ako vytvorím príspevky propagujúce svoje výrobky. Celkom v pohode.

Podpora Redbubble sa zatiaľ zdá byť skvelá.

Zatiaľ som musel dvakrát osloviť podporu Redbubble. Nie kvôli niečomu zlému, ale preto, že som mal otázky, ktoré som potreboval objasniť, a v oboch prípadoch mi pomohli mimoriadne nápomocní agenti zákazníckeho servisu.

Aj keď by som dúfal, že budem mať skvelé skúsenosti s tímom podpory v akejkoľvek spoločnosti, v priebehu rokov som mal dosť zlé skúsenosti s podporou s rôznymi spoločnosťami (nie poskytovatelia tlače na požiadanie, len všeobecne). Takže v mojej mysli je to určite pierko v Redbubbleovom klobúku.

Redbubble však nie je dokonalý.

Aj keď sa mi Redbubble páči, je tu jedna vec, ktorú by som si prial, aby som mohol zmeniť. Ako čas plynie, možno nájdem ďalšie veci, ktoré by som si prial, aby som mohol na stránke zmeniť, ale práve teraz je to najväčšie.

Umelci nemôžu pre určité vzory vypnúť určité farby.

TeeSpring tiež nie je dokonalý, ale jedna vec, ktorú umožňujú, aby som ocenil, je schopnosť vypnúť určité farby látky pre určité vzory. Povedzme, že mám dizajn, ktorý je biely. Je zrejmé, že nechcem, aby to bolo vytlačené na bielom kúsku oblečenia, pretože biely dizajn na bielej látke by znamenal, že dizajn by nebol viditeľný. A niekedy dizajn jednoducho nevyzerá dobre na určitej farbe.

Mám niektoré, ktoré nevyzerajú skvele na tmavších farbách, ale vyzerajú slušne na svetlejších farbách. Redbubble mi však neposkytuje spôsob, ako špecifikovať, že dizajn by nemal byť k dispozícii v tej či onej farbe. TeeSpring to umožňuje a tam môžem zakázať určité farby látok, ak nemám pocit, že by sa hodili pre môj dizajn.

Pridá Redbubble túto funkcionalitu v budúcnosti? Neviem, ale môžem dúfať.

Redbubble určite stojí za vyskúšanie.

Aj keď som ešte nevyskúšal veľa stránok s tlačou na požiadanie, zatiaľ sa mi páči Redbubble. Proces nahrávania návrhu je veľmi jednoduchý a páči sa mi, aký flexibilný je tento pracovný postup. Existuje veľa produktov a typov produktov, z ktorých si môžete vybrať, a ich podpora sa zdá byť informovaná a užitočná.

Na Redbubble som nebol príliš dlho a neviem, či ho budem dlhodobo používať ako svojho hlavného poskytovateľa tlače na požiadanie alebo nie, ale medzitým môžem úprimne povedať, že sa mi to páči, a ak uvažujete o spustení zhonu na strane tlače na požiadanie, možno zvážte vyskúšanie Redbubble.

Autor:Michael Swengel – Medium

Pôvodne uverejnené v :  https://medium.com/

Grafika, ilustračný obrázok : Martin Horváth

Kategórie :

  • Budem ti veľmi vďačný ak zanecháš komentár, vopred ďakujem za tvoj Feedback

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *