Loading...

Ste šťastní? Áno alebo nie?

2 októbra, 2022
Ste šťastní Áno alebo nie- horizontal

Ak ste povedali áno, čo vás práve teraz potešilo? a ak ste povedali nie, čo vás v tejto chvíli robí obzvlášť nešťastným? Ak poznáte odpovede na tieto otázky, navrhujem vám, aby ste sa držali vecí, vďaka ktorým sa cítite spokojní, a podnikli významné kroky na zmenu vecí, ktoré blokujú vašu cestu k šťastiu.

Na otázku rôznych rôznych jednotlivcov, čo je šťastie, odpovede by boli rôznorodé. Šťastie je veľmi subjektívna téma.

Som si istý, že ak by sa prieskum odovzdal ďalej, zhromaždili by sa diskrétne odpovede. Aj keď to, čo musíte rozvinúť, je to, čo to pre vás znamená. Čo ťa robí šťastným? Čo pre vás znamená šťastie?

Šťastie je stav, nie vlastnosť; to znamená, že to nie je dlhotrvajúca, trvalá vlastnosť alebo osobnostná črta, ale prchavejší stav. Prirovnáva sa k pocitu potešenia alebo spokojnosti, to znamená, že by sa nemal zamieňať s radosťou, extázou, blaženosťou alebo inými intenzívnejšími pocitmi.

Nezamieňajte si však šťastie s radosťou. Pri úzkych väzbách medzi radosťou a šťastím je bežné počuť tieto dve slová, ktoré sa používajú zameniteľne. Šťastie je stav charakterizovaný pocitmi spokojnosti a spokojnosti so životom alebo súčasnou situáciou. Radosť je však viscerálnejším zážitkom v danom okamihu. Často sa vzťahuje na pocity založené na zmysloch, ktoré získavame zo skúseností, ako je jedenie dobrého jedla alebo masáž. Šťastie, aj keď nie je trvalým stavom, je stabilnejším stavom ako radosť.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/V3DokM1NQcs

Navyše, šťastie je stav mysle. Nájsť šťastie je ako nájsť seba samého. Sebarealizácia je proces objavovania toho, kto ste, kým chcete byť, a dláždenia cesty k šťastiu tým, že robíte to, čo vám z dlhodobého hľadiska prináša najväčší zmysel a spokojnosť vo vašom živote.

Ak chcete byť šťastnejší, ako ste práve teraz, snažte sa sledovať svoje vnútorné ciele, sústreďte sa na svoj osobný rast, počúvajte svoje telo a myseľ a poháňajte ich tým, čo potrebujú. Užite si okamih, buďte prítomní. Namiesto toho, aby ste padli do pasce bezduchého hromadenia na úkor vlastného šťastia, zamerať sa na precvičovanie vďačnosti pre veci, ktoré máte a užívate si proces, keď idete.

Okrem toho preformulujte svoje negatívne myšlienky, keď sa ocitnete zasiahnutí pesimistickým pohľadom alebo zažívate negativitu, hľadajte spôsoby, ako môžete preformulovať svoje myšlienky pozitívnejším prístupom. Preformulovanie týchto negatívnych vnímaní nie je o ignorovaní zlého. Namiesto toho to znamená snažiť sa o vyváženejší a realistickejší pohľad na udalosti. Umožňuje vám všimnúť si vzorce vo vašom myslení a potom spochybniť negatívne myšlienky.

Ďalším prístupom k zvýšeniu úrovne šťastia je pravidelné cvičenie.

Dajte si za cieľ cvičiť 3/7 dní v týždni a všimnúť si pozitívne zmeny, ktoré cítite počas dňa. Okrem toho výskum zistil, že ľudia, ktorí majú pocit, že majú účel, majú lepšiu pohodu a cítia sa viac naplnení. Zmysel pre účel zahŕňa vidieť svoj život ako cieľ, smer a zmysel. Pomáha zlepšovať šťastie podporou zdravšieho správania.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/j5kEQ1JLqZk

Mylné predstavy oplývajú, pokiaľ ide o to, čo si myslíme, že nás urobí šťastnými. Ľudia často veria, že šťastie sa dosiahne, keď dosiahnu určitý míľnik, ako je nájdenie dokonalého partnera alebo konkrétneho platu. V rozpore s tým sme my ľudia vynikajúci v prispôsobovaní sa novým okolnostiam, čo znamená, že ľudia si zvyknú na svoj nový vzťah alebo bohatstvo, vrátia sa na základnú úroveň šťastia a budú hľadať ďalší míľnik. Takže nezakladajte svoje šťastie na cieľoch ako takých.

Medzi šťastím a vaším duševným zdravím existuje silný vzťah. Zdroje, ktoré prispievajú k šťastiu, sú rovnaké ako tie, ktoré poskytujú ľuďom nárazník alebo ochranu pred duševnými chorobami, čo vysvetľuje úzky vzťah medzi nimi. Starostlivosť o oboje by mala byť vašou prioritou.

Šťastie nie je niečo, čo dostanete na trhu, pripravené na nákup, pochádza z vašich vlastných činov. Nie je to cieľ, ale vedľajší produkt dobre prežitého života.

Myslím si, že šťastie pochádza zo života tak, ako potrebujete, ako chcete a ako vám to hovorí váš vnútorný hlas. Šťastie pochádza z toho, že ste tým, kým ste, namiesto toho, kým si myslíte, že by ste mali byť.

Nečakajte, pokým vás niekto iný urobí šťastným, nikto nepreberá zodpovednosť za to či budete šťastný, iba vy sami sa môžete stať šťastnými.

Dnes si sadnite so sebou len 5 minút a naučte sa, čo by vás urobilo šťastnými, keď to urobíte, podniknite kroky na naplnenie svojho kvocientu šťastia. Nič nie je dôležitejšie ako byť v stave, v ktorom sa cítite naplnení a spokojní. Od dnešného dňa si začnite robiť prioritu, pozrite sa, čo sa stará o vašu dušu, a robte to častejšie. Ak vás to robí šťastnými, na názore nikoho iného by nemalo záležať. Zaslúžite si to.

Dajte mi vedieť svoje postrehy a ďalšie témy, o ktorých by ste chceli, aby som písal v sekcii komentárov – netrpezlivo očakávam, čo chcete povedať.

Dúfam, že vám to pomôže a prajem pekný deň!

Pôvodne uverejnené v : https://medium.com/@mehtajahnvi/are-you-happy-fc8609857ede

Autor: Jahnvi Mehta

Grafika, ilustračný obrázok : Martin Horváth

Kategórie :

  • Budem ti veľmi vďačný ak zanecháš komentár, vopred ďakujem za tvoj Feedback

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *